Tepelné čerpadlo Protherm GeniaAir Mono

Tepelné čerpadlo vzduch-voda GeniaAir Mono

Aktuálnu ponuku našch tepelných čerpadiel nájdete v našom e-shope.

Výnimočne ohľaduplné k životnému prostrediu prírodné chladivo R290

  • Nízke prevádzkové náklady
  • Založené na pokrokovej a udržateľnej technológii
  • Najvyššia trieda účinnosti vďaka vysokému číslu COP
  • Vhodné riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie
  • Veľmi tiché – vo vzdialenosti 3m v tichom režime iba 28dB(A)

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono dosahuje veľmi vysokú účinnosť, vďaka čomu znižuje vaše prevádzkové náklady. Pridanou hodnotou je využívanie udržateľných zdrojov energie – tepla zo vzduchu. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono pre svoju prevádzku využíva prírodné chladivo R290, ktoré je výnimočne ohľaduplné k životnému prostrediu. Takže šetríte vašu peňaženku aj životné prostredie.

S koeficientom účinnosti COP (Coefficient of performance) až 5,4 [A7/W35] je tepelné čerpadlo GeniAir Mono mimoriadne energeticky efektívne a dosahuje najvyššiu možnú triedu účinnosti (A+++).

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono je tak efektívne, že dokonca prevyšuje fosílne vykurovacie systémy a napriek tomu, že dodáva vysokú výstupnú teplotu vody na umývanie, sprchu a do radiátorov, dokáže v priemere znížiť účty za energiu o 10%* v porovnaní s podobnými tepelnými čerpadlami typu vzduch-voda.

Hoci sú tepelné čerpadlá bežne plánované v projektoch novostavieb s podlahovým kúrením, GeniaAir Mono je rovnako vhodné aj pre modernizácie vykurovacích systémov s radiátormi v starších rodinných domoch. Vďaka výstupnej teplote vody až 75°C (vypínacia hranica) dokáže bez problémov nahradiť staré vykurovacie zariadenie napojené na systém s radiátormi.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda má v sebe zabudovaný kompresor a ventilátor, ktorý nasáva vzduch, pričom je veľmi tichý a je uložený v úzkej a nenápadnej vonkajšej jednotke tepelného čerpadla umiestnenej blízko vášho domu. Vo vzdialenosti 3m dosahuje v tichom režime úroveň 28dB(A), čo sa dá prirovnať k tikajúcim hodinám. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono je preto ideálne, ak žijete veľmi blízko k svojim susedom v radovej zástavbe.

Obe jednotky tepelného čerpadla, vonkajšia jednotka GeniaAir Mono aj vnútorná jednotka GeniaSet Mono sú veľmi kompaktné. GeniaSet Mono je veľkosťou porovnateľná s chladničkou a má v sebe zabudovaný 185 litrový zásobník na teplú vodu. Takže ak vymieňate napríklad starý kotol a zásobník na teplú vodu, dokážete priestor ešte ušetriť.

Značka Protherm je záruka kvality. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono je rovnako dômyselne navrhnuté a skonštruované ako akýkoľvek produkt od značky Protherm. Je navrhnutý a postavený na mnoho rokov spoľahlivej prevádzky.

*Dosiahnuté alebo dosiahnuteľné úspory energie závisia od rôznych faktorov (napr. cien elektrickej energie, predchádzajúceho zdroja tepla, nastavenia kúrenia, spôsobu použitia, umiestnenia vonkajšej jednotky) a môžu sa preto líšiť.

Parametre

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Všeobecné informácie
Výkonový rozsah3, 5, 7, 10, 12 kW
Trieda energetickej účinnosti vykurovania 35° C (A+++ – D)A+++
Trieda energetickej účinnosti vykurovania 55° C (A+++ – D)A++ (A+ pri 3kW)
Trieda energetickej účinnosti prípravy teplej vody v kombinácii s GeniaSet Mono (A+ – F)A
Min. – Max. výstupná teplota vykurovania20 – 75 °C
Max. výstupná teplota TV (so záložným zdrojom)75°C (75°C)
Min. – Max. výstupná teplota, režim chladenie7 – 25°C
Rozmery (výška / šírka / hĺbka)765 – 1565 / 1100 / 450 (mm)
Hmotnosť114 – 210 kg
Úroveň akustického výkonu pri A7/W3550,5 – 59 dB(A)
Úroveň akustického tlaku v tichom režime vo vzdialenosti 3m28 dB(A)
ChladivoR290
Potenciál globálneho otepľovania (GWP)3
Vnútorná jednotka tepelného čerpadla GeniaSet Mono – FEW 200-6
Výkon záložného ohrievača5,4 kW (230V/50Hz) / 8,6 kW (400V/50Hz)
Rozmery (výška / šírka / hĺbka)1880 / 598 / 693 mm
Hmotnosť bez vody (prevádzková)146 kg (351 kg)
Objem zásobníka185 l
Objem zmiešanej vody 40°C (DIN EN 16147)230 l – 258 l

Viac info na stránke protherm.sk

Pre Vašu cenu nás kontaktujte.