Tepelné čerpadlá aroTHERM Split

Aktuálnu ponuku tepelných čerpadiel nájdete v našom e-shope.

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch-voda

Tepelné čerpadlo s oddeleným chladivovým okruhom. Cenovo výhodná a priestorovo úsporná inštalácia – pozostáva z vonkajšej a vnútornej jednotky.

  • Pracuje v tichosti – vhodné aj na použitie v radových domoch
  • Vysoká účinnosť pri nízkych prevádzkových nákladoch
  • Možno kombinovať s fotovoltickým systémom
  • Vyvinutý a vyrobený spoločnosťou Vaillant v EÚ
  • Možnosť získať dotácie od štátu

Pre novostavby, alebo rekonštrukcie: s naším novým tepelným čerpadlom aroTHERM Split vzduch-voda uštríte až 75% nákladov na energiu a až 30% emisií, pretože systém tepelného čerpadla vykonáva vysokoefektívnu premenu slnečnej energie uloženej vo vzduchu na príjemné prostredie vo vašej domácnosti: teplo v zime, chladenie v lete a teplá voda po celý rok

Split technológia: Niečo dobré je teraz ešte lepšie

Vyvinuté v Nemecku, vyrábané v Európe: rovnako ako náš aroTHERM, ktorý sa tisícekrát osvedčil, aroTHERM Split s technológiou oddeleného chladivového okruhu ponúka vysokú účinnosť vo viacerých výkonových rozsahoch. Vďaka vysokokvalitnej výrobe sa môžete tešiť z dlhodobej funkčnosti vykurovania a chladenia. Nový technický dizajn a rozsiahle, optimalizované detaily sa vám oplatia hneď trikrát.

1. Inštalácia: flexibilnejšia než kedykoľvek predtým

Vďaka novej technológii sa vonkajšie a vnútorné jednotky môžu inštalovať až do vzdialenosti 25 metrov od seba, vďaka čomu určite dokážete nájsť ideálne miesto pre vaše tepelné čerpadlo.

2. Prevádzka: tichšia než kedykoľvek predtým

Ako jedno z najtichších tepelných čerpadiel vzduch-voda na trhu, aroTHERM Split je ideálny pre použitie v susedstvách s hustejšou výstavbou. Aj vo vzdialenosti niekoľkých metrov sa emisie hluku znižujú na úroveň počítača. A je tichý aj vo vnútri. Najčastejšie sa vnútorná jednotka nachádza v pivnici a je len tak hlučná ako moderná chladnička.

3. Pomer cena/výkon: lepší než kedykoľvek predtým

S novým aroTHERM Split získate najmodernejšiu technológiu za prijateľnú cenu. Počnúc inštaláciou, ktorá sa vykoná vo veľmi krátkom čase s minimálnym úsilím. V budúcnosti môžete ušetriť peniaze napr. za kontrolu emisií alebo čistenie komínov. A určite vás potešia príjemne nízke prevádzkové náklady.

Vykurovanie, teplá voda a pohodlie chladenia v malom priestore

Rovnako ako aroTHERM, riešenie aroTHERM Split pozostáva z dvoch jednotiek. Vonkajšia jednotka tepelné čerpadlo je inštalované na stenu domu alebo na záhrade. S vnútornou jednotkou uniTOWER, ktorá je len taká veľká ako chladnička, ušetríte cenný obytný priestor, najmä v nových budovách. Integrovaný zásobník pokrýva bežné požiadavky na teplú vodu štvorčlennej rodiny.

Ak je požiadavka na teplú vodu vyššia alebo ak je integrovaný aj solárny systém, môžete zvoliť závesný hydraulický modul v kombinácii so zásobníkom uniSTOR.

V novostavbách môžete použiť aroTHERM ako jediný zdroj tepla. Ak rekonštruujete, môžete ho integrovať k existujúcemu vykurovaciemu systému s plynovým kotlom. Inteligentné ovládanie s hybridným riadením potom zabezpečí optimálne využitie tepla z prostredia.

Menej CO2: povinné a dotované

AroTHERM Split je podporovaný atraktívnymi dotáciami. Podrobnejšie informácie týkajúce sa dotácií nájdete na: http://www.zelenadomacnostiam.sk/

V systéme je ešte efektívnejší

aroTHERM Split je skutočný tímový hráč a dokonale spolupracuje s ďalšími produktami značky Vaillant. Od fotovoltaických systémov a riadenej ventilácie v obytnom priestore až po solárny ohrev vody: objavte naše systémové riešenia z jedného zdroja pre ešte efektívnejšie vykurovanie – vrátane pohodlného ovládania vykurovacieho systému pomocou aplikácie.

Parametre

Systém s tepelným čerpadlom aroTHERM Split
všeobecné informácie aroTHERM VWL AS 
Výkonový rozsah3, 5, 7, 10, 12 kW
Výstupná teplota vykurovania55°C
Výstupná teplota TV (so záložným ohrievačom)63 (70)°C
Chladenieáno
Výška765 mm / 965 mm / 1565 mm
Šírka1100 mm
Váha82 – 140 kg
Úroveň akustického výkonu53 – 54 dB(A)
ChladivoR410a
Min. – max. vzdialenosť medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou3 – 25 m
Trieda energetickej účinnosti
Vykurovanie (A+++ – D) 35°C / 55°CA+++ / A++
Teplá voda (A+ – F)A
uniTOWER VWL IS
Výška1910 mm
Šírka594 mm
Hĺbka690 mm
Váha163 kg
Úroveň akustického výkonu43 – 44 dB(A)
Celkový objem zásobníka188 L
Objem zmiešanej vody 40°C242 / 246 L
Hydraulický modul VWL IS
Výška770 mm
Šírka440 mm
Hĺbka350 mm
Váha23 – 25 kg

Pre viac info o produktoch nás kontaktujte, alebo ich nájdete na Vaillant.sk

Cena od 5950 Eur DPH (viď akciový cenník)

Pre Vašu cenu nás kontaktujte.