Tepelné čerpadlá vzduch vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je vhodné pre domácnosti s vysokoteplotným vykurovacím systémom, t.j. s vysokým teplotným spádom, napr. radiátorovým vykurovacím systémom. Tepelné čerpadlá odporúčame aj ako doplnok k elektrickým priamotopom, elektrickým podlahovým vykurovacím systémom. Oproti klasickému teplovodnému tepelnému čerpadlu, ide o cenovo dostupnú alternatívu s kratšou návratnosťou. Tepelné čerpadlo vie vyrobiť 3-4 krát lacnejšie teplo oproti elektickému priamotopu.

Vlastnosti tepelných čerpadiel vzduch – vzduch:

  • funkčnosť aj v hlbokých mrazoch
  • režim temperovania
  • vysoká účinnosť aj pri nízkych vonkajších teplotách

Všetky tieto požiadavky spĺňajú tepelné čerpadlá vzduch vzduch klimatizácie s účinnosťou A+++ v režime vykurovania:

Toshiba Daiseikai 9

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch Toshiba Daiseikai 9 – cenovo dostupné kvalitné a účinné tepelné čerpadlo vzduchúvzduch s režimom temperovania.

tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Panasonic HeatCharge – Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch s vysokou účinnosťou. Vďaka tepelnému výmenníku okolo kompresora a v ňom naakumulovanej energii, vykuruje aj počas režimu odmrazovania (defrostu) vonkajšej jednotky tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch Panasonic HeatCharge

Mitsubishi-Electric MSZ-RW s technológiou HyperHeating dokáže poskytnúť 100% vykurovacieho výkonou aj pri vonkajšej teplote -25 stupňov Celzia. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch Mitsubishi HyperHeating

Tepelne čerpadlo vzduch-vzduch Mitsubishi Electric MSZ-RW Hyper-Heating Premium

Sinclair Spectrum Plus

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch Sinclair Spectrum Plus s nastaviteľnou teplotou v interiéry od 8 stupňov Celzia v režime vykurovania.

Výmena elektrického priamotopu za tepelné čerpadlo vzduch vzduch

Výmenou elektrického priamotopového vykurovacieho telesa je možné usporiť značnú časť elektrickej energie spotrebovanej na vykurovanie. Realizovali sme výmenu 2kW infražiariča a 5kW akumulačných kachiel, ktoré slúžili na vykurovanie nezateplenej sakristie kostola. Nahradili sme ich tepelným čerpadlom vzduch vzduch s nominálnym tepelným výkonom 4,2kW. Vykurovací výkon tepelného čerpadla pri vonkajšej teplote -7 stupňov Celzia je 3,1kW a COP je 3,3. To znamená že tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je schoné dodať 3,1kW tepla s príkonom iba 0,94kW aj pri nízkej vonkajšej teplote.

Elektor ohrievač nahradený za tepelné čerpadlo
Teopelné čerpadlo ako náhrada za elektrický ohrievač